Kombucha Çayı

Eski Çinliler,  Kombucha’yı ölümsüzlük iksiri olarak adlandırmışlardır.

2200 yıldan uzun bir süredir tüketilen geleneksel bir içecektir. Kanser, artrit ve diğer dejeneratif hastalıkları önleme ve savaşma olasılığı sunan birçok bileşen açısından zengin özelliklere sahiptir

Kombu çayı organik asitler, aktif enzimler, amino asitler ve bu mikroorganizmalar tarafından üretilen polifenollerle birden fazla türde bakteri içerir.

Bileşenler

Hafif anti bakteriyel olan asetik asit

Bütirik asit

B vitaminleri (vitamin B1 , B2 , B6 , B12)

Etil alkol

Glukonik asit:, glikozun oksidasyon ürünüdür.

Hyaluronik asit:

Laktik asit:

Folik asit: Pleroylglutamic asit

Malik asit (Elma asidi)

Mucoitinsülfat asit

Oksalik asit

Usnik asit

Tannic Asit

Chondroitinsülfat asit

Heparin

Detox etkisi

  • Kombu çayı sağlıklı karaciğerin yenilenmesini uyarır ve kanser önlemeye yardımcıdır. En büyük sağlık yararlarından biri, vücudun detoks yapabilme kabiliyetidir. Karaciğerde hücre toksisitesini önleyici özelliktedir. Bir çalışmada, Kombu çayı tüketiminin karaciğer hücrelerini oksidatif yaralanmaya karşı koruduğu, aslında toksine maruz kalmış olmalarına rağmen hücrelerin normal fizyolojilerini muhafaza ettikleri gözlenmiştir

Sindirim sistemi üzerine etkileri

  • Bu antik çaydaki antioksidanlar, doğal olarak, sindirim sisteminde kargaşa yaratan serbest radikallere karşı da savaşırlar. Kombu çayının sindirim sistemini desteklemesinin en büyük nedeni, yararlı asit, probiyotikler ve enzimleri yoğun olarak içermesinden kaynaklanmaktadır.

Bağışıklık sistemi üzerine etkileri

  • Kombu çayının antioksidan içeriği sayesinde serbest radikalleri kontrol etme kabiliyetindedir ve bu şekilde bağışıklık sistemini modüle eder.

İskelet sistemi ve cilt üzerine etkileri

  • Kombu çayı, eklem hasarlarını çeşitli şekillerde iyileştirmeye, onarmaya ve önlemeye yardımcı olabilir.
  • Kombu çayına glukozamin eklendiğinde Hyaluronik asit üretimi artar. Bu, kollajenin korunmasını destekler ve artritik ağrıyı önler. Aynı şekilde kolajeni destekler, aynı zamanda tüm vücudun kolajenini desteklerken ciltteki kırışıklıkların görünümünü azaltır.

Kanser önleyici etkisi

  • Kombu Çayın sırrı, birçok hastalığı iyileştirmek değil, vücudunuzun birçok hastalığa karşı savaşmasını sağlayan savunma sistemini güçlendirmesidir. Savunma sisteminin güçlenmesinde yoğun probiyotik içeriğin önemli etkisi olduğu düşünülmektedir.