PİLATES YAPARKEN NASIL BESLENMELİ  

Pilates; Kasları  güçlendirmek, esnekliği ve genel zindeliği arttırmak  için  20.yüzyılın başlarında Joseph Pilates tarafından geliştirilen bir egzersizler bütünü ve fiziksel sağlık sistemidir.

Pilatesin temel ilkesi dengedir, zihin ve beden aynı sibernetik yapının bir parçasıdır . Bu nedenle denge bizim için çok önemlidir . Zihnimiz ve bedenimizin yanında beslenmemizde dengeli olmalıdır .

Pilates yaparken imajinasyon çok önemlidir, motivasyon içinde imajinasyon çok önemlidir.

HAYAL ETMEK VE ODAKLANMAK 

Kısacı bizim için önemli çünkü  beyin hayalle gerçeği ayırt edemez hayal ettiğimiz şeyleri gerçekleştirmek için beyin çalışır, daha zayıf fit ve sağlıklı olduğunuzu hayal edin bunun görüntüsü hep gözünüzün önüne gelsin , düşünce gücünüzü aktifleştirin bakın o zaman her şey daha kolay ve hızlı olduğunu  fark edebilirsiniz  .

PİLATES YAPANLAR NASIL BESLENMELİ VE PİLATES KİLO VERDİRİR Mİ ?

Pilates kas ve omurga  yapısını güçlendirir, esnek, sıkı ve daha düzgün bir duruş kazanmanızı sağlar. Pilates yapan kişi kilo kaybetmese dahi daha ince bir görünüm kazanır. Kişi kendisine özel bir beslenme programıyla kilo verir ve pilatesle daha sıkı görünür  ve bu şekilde yağ kaybı sağlar ve kas kütlesi  artmış olur .

PİLATES YAPARKEN NASIL BESLENMELİYİZ ?

Pilatesi tok karnına yapmamalı  en az 2 saat açıkla yapılmalı , hipoglisemi gibi bir durum söz konusu ise küçük bir ara öğünden sonra pilatese başlanılabilir.

Kaybedilen sıvının karşılanması için 20 dk da bir su içmelisiniz .

Posa miktarını artırılmalı ; Esmer ekmek, bulgur, kepekli pirinç, kepekli  makarna, kinoa  diğer tahıl ürünleri, kuru baklagiller, sebzeler, meyveler , tüketmelisiniz.

Kalsiyum alımını artırarak yağ yakımını hızlandırabilirsiniz bu nedenle yağsız süt veya yoğurt tüketimimizi  artırmalısınız günde 2 su bardağı mutlaka süt veya yoğurt tüketmelisiniz .

Günde 3-4 porsiyon sebze tüketmelisiniz

Haftada 2 kere balık tüketmelisiniz

Hayatımızın dengesinde, pilates; zihin ve bedenimizin dengesini sağlarken doğru beslenme ile hayatımızın dengesinin devamını sağlamalısınız .